Our Blog

События

Законопроект: за ігнорування депутатського запиту – до 51 тис. грн. штрафу, або 3 роки позбавлення волі

by | Feb 21, 2020 | Новости | 0 comments

Народні депутати України від «Слуги Народу» Юлія Яцик, Богдан Торохтій та Павло Павліш ініціювали проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог народного депутата України та перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради», реєстр. №3098.
Законопроектом суттєво посилюється адміністративна та кримінальна відповідальність за невиконання вимог народного депутата України та перешкоджання діяльності народних депутатів та депутатів місцевих рад.
Так, за недодержання встановлених законом строків надання відповіді на звернення народного депутата України, надання неправдивої або неповної інформації на таке звернення – пропонується накладати штраф на посадових осіб у розмірі від 150 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (чинна норма – від 10 до 25), а за повторне порушення загрожує штраф від 350 до 1000 НМДГ (чинна норма – від 25 до 50), або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 процентів заробітку.
За недодержання встановлених законом строків надання відповіді на запит народного депутата України, надання неправдивої або неповної інформації на такий запит пропонується встановити відповідальність у вигляді штрафу на посадових осіб від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (чинна норма – від 100 до 250) або громадських робіт на строк від 40 до 60 годин, або виправних робіт на строк до 1 місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку. За повторне протягом року правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, пропонується накладати штраф на посадових осіб від 700 до однієї 1200 НМДГ (11900-20400 грн.) або громадські роботи на строк від 50 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20 процентів заробітку.
Також, депутати пропонують внести зміни до статті 351 КК України, яка передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради у вигляді штрафу від 100 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років. За вказані дії депутати пропонують карати штрафом від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.
За невиконання службовою особою законних вимог комітетів Верховної Ради України, тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України чи спеціальної тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, створення штучних перешкод у їх роботі, надання недостовірної інформації пропонується карати штрафом від 1500 до 3000 НМДГ (25,5-51 тис. грн.) або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, або позбавленням волі на строк до 3 років. Чинна редакція статті 351 передбачає штраф від 500 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Згідно Пояснювальної записки до законопроекту, його практичне застосування надасть можливість досягти значних успіхів у захисті прав громадян та попередженні правопорушень.