Our Blog

Публикации

Як захистити нерухомість від рейдерів

by | May 16, 2019 | Без рубрики, Публикации | 0 comments

Щоб попередити незаконні дії з нерухомістю, доцільно скористатися сервісом “СМС-Маяк”, який, за допомогою смс-повідомлення, інформує фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об’єктів нерухомого майна, а власників нерухомості — про надання заяв про проведення будь-яких реєстраційних дій відносно їх майна, а також про дату та час реєстрації такої заяви. Сервіс «СМС-Маяк» надає Державне підприємство “Національні інформаційні системи”, а також приватні компанії.

Послуга з інформування про реєстраційні дії у Державному реєстрі прав надається за умови наявності зареєстрованого права власності на об’єкт нерухомого майна з присвоєним реєстраційним номером таким особам:

а) власнику окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна – про подані заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо належного такому власнику об’єкта нерухомого майна, а саме про реєстраційний номер, дату і час реєстрації таких заяв;

б) користувачу земельної ділянки – про подані заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо земельної ділянки, яка перебуває у користуванні такого користувача, а саме про реєстраційний номер, дату і час реєстрації такої заяви;

в) фізичним та юридичним особам – про проведені реєстраційні дії стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у разі, якщо Ви зіткнулися зі спробою незаконної перереєстрації права власності на нерухоме майно, Ви маєте право подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна, термін дії якої – 10 днів, з тим, щоб звернутися до суду за захистом своїх прав.

Тож, якщо Ваше майно стало об’єктом рейдерської атаки, невідкладно зверніться з відповідною заявою про заборону вчинення реєстраційних дій щодо вашого майна до суб’єкта державної реєстрації прав або нотаріуса.

Для подальших кроків важливо провести правильну юридичну оцінку ситуації, що склалася. Водночас, пересічній людині часто це важко зробити, то ж краще звернутися до фахівців у сфері права.
Юристи адвокатського об’єднання «ІнТраст» мають успішний досвід протидії рейдерським атакам, як на корпоративні права, так і на нерухоме майно. Напрацьовані нами кейси дозволили захистити майно клієнтів вартістю в десятки мільйонів гривень. Звернувшись до нас Ви отримаєте вичерпну юридичну консультацію та надійний захист своїх прав.