Our Blog

Публикации

4 міфи про сурогатне материнство

by | Apr 27, 2019 | Публикации | 0 comments

Керівник напрямку програм допоміжних репродуктивних технологій у м. Києві компанії «ІнШелл»,
юрист адвокатської компанії «ІнТраст» Альона Кальчук розвінчує чотири поширених міфи про сурогатне материнство.

1. Сурогатне материнство – це незаконно

Українське законодавство досить грунтовно регулює питання застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Зокрема, стаття 123 Сімейного кодексу України визначає походження дитини, народженої в результаті застосування ДРТ. Так, у разі народження дружиною дитини, зачатої в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, здійснених за письмовою згодою її чоловіка, він записується батьком дитини (запліднення ін вітро – ЗІВ).

У разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружжям (чоловіком та жінкою) в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій, батьками дитини є подружжя.

Також, подружжя визнається батьками дитини, народженої дружиною після перенесення в її організм ембріона людини, зачатого з репродуктивного матеріалу її чоловіка та донора яйцеклітини в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Якщо говорити про іноземний досвід, то прогресивне, в плані використання ДРТ, законодавство такої країни, як Сполучені Штати Америки, чітко регламентує порядок застосування ДРТ та не обмежує репродуктивні права громадян.

surrogacy

Саме відсутність законодавчого врегулювання питання застосування репродуктивних технологій спонукає громадян багатьох держав, у тому числі й економічно розвинутих, звертатися до іноземних сурогатних матерів.

Зважаючи на високу кваліфікацію українських лікарів, сучасні технології та значний досвід, а також фінансову доступність, Україна викликає зацікавлення з боку іноземців, які хочуть народити дитину з використанням ДРТ.

2. Сурогатне материнство загрожує здоров’ю жінки

За умови належного медичного супроводу застосування ДРТ не несе жодної загрози для здоров’я жінки.

Сурогатна матір проходить повне медичне обстеження до вступу в програму. У відповідності з наказом Міністерства охорони здоров’я України №787, лише жінка, яка відповідає усім медичним критеріям та пройшла повне обстеження, може стати сурогатною мамою.

usa

Звичайно, будь-яка вагітність несе у собі певні ризики, незалежно від того, виникла вона в результаті природнього запліднення, чи за допомогою програми ДРТ, та наша компанія «ІнШелл», супроводжуючи жінку, яка допомагає парі народити дитину, забезпечує їй комплексну медичну допомогу та співпрацює лише з надійними медичними партнерами.

3. Сурогатна матір може не віддати дитину

Для уникнення подібних ситуацій, необхідно не лише детально прописати умови контракту, в якому фіксуються права і обов’язки сторін, а й ретельно проводити психологічний відбір жінки, яка висловила бажання стати сурогатною матір’ю. Крім того, на боці батьків, які вирішили скористатися послугами сурогатної матері, стоїть українське законодавство, відповідно до якого у сурогатної матері не виникає батьківських прав стосовно народженої в програмі дитини.

4. Батьки не заплатять сурогатній мамі після народження дитини

Договір про сурогатне виношування дитини, в якому і зазначені всі зобов’язання сторін, має такі саму юридичну силу, як і інші цивільно-правові договори і у разі неналежного виконання зобов’язань однією зі сторін, інша сторона зможе захистити свої інтереси в суді. У цьому питанні, у разі, якщо б виникла така необхідність, фірма «ІнШелл» має надійного юридичного партнера – адвокатську компанію «ІнТраст».

***

Компанія «ІнШелл» забезпечує фахові правові та медичні консультації з питань застосування допоміжних репродуктивних технологій, а також пропонує повний пакет послуг супроводження процесу сурогатного материнства. За нашої підтримки десятки подружніх пар стали щасливими батьками!
У разі запитань, звертайтеся: +380973530670; +380639958115