Our Blog

События

Адвокати юридичної фірми «ІнТраст» захистили інтереси клієнта, стосовно якого було складено протокол про корупційне правопорушення

by | Feb 25, 2019 | Новости | 0 comments

За інформацією, розміщеною на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, до суду направлено 15 адмінпротоколів за фактами порушень встановлених законом термінів подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

Проте, слід звернути увагу на той факт, що пропуск терміну подання декларації чи повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, не робить особу, яка вчинила відповідні дії, автоматично винуватою.

Адже, відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність. А згідно статті 10 КУпАП, правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Один із останніх кейсів адвокатів юридичної фірми “ІнТраст” став захист інтересів клієнта, стосовно якого НАЗК було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного із корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Здійснюючи захист інтересів Клієнта, адвокатам юридичної фірми “ІнТраст” вдалося довести у судовому засіданні відсутність у клієнта умислу на вчинення вказаного кримінального правопорушення, пов’язаного із корупцією та поважність обставин, які призвели до пропуску строку подання декларації про суттєві зміни у майновому стані.

Як результат, Постановою Суду, провадження у справі було закрито на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв’язку з відсутністю у діях клієнта складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.