Our Blog

События

Відповідальність за викрадення авто: депутати пропонують внести зміни в Кримінальний кодекс

by | Feb 13, 2019 | Новости | 0 comments

Народні депутати України Віктор Король, Микола Паламарчук та ін. подали на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо невідворотності покарання за незаконне заволодіння транспортним засобом», реєстр. №10013.

Зокрема, частину другу статті 289 Кримінального кодексу України пропонується доповнити такою кваліфікуючою ознакою, як вчинення злочину із застосуванням електронного пристрою для прихованого втручання в роботу технічних засобів охорони (блокування) стаціонарних об’єктів або рухомих об’єктів, з метою отримання несанкціонованого доступу до них. За такі дії передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Крім того, законопроектом пропонується уточнити редакцію пункту 3 Примітки до статті 289, якою передбачено, що «матеріальна шкода визнається значною в разі заподіяння реальних збитків на суму від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а великою – у разі заподіяння реальних збитків на суму понад 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», виключивши з цього пункту слова «реальних».

Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту на сьогодні поняття реальних збитків кримінальним та кримінальним процесуальним законодавством України не визначено. Разом з тим, відповідно до частини другої статті 22 (Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди) Цивільного кодексу України, реальними збитками є втрати, яких особа зазнала у зв’язку із знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права.

Під час практичного застосування вказаної норми в ході досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого статтею 289 КК України, визначення розміру матеріальної шкоди (реальних збитків) на момент надходження повідомлення про незаконне заволодіння транспортним засобом здійснюється з урахуванням вартості транспортного засобу.