Our Blog

События

Раді пропонують посилити відповідальність за фальсифікацію ліків – аж до довічного ув’язнення

by | Jan 14, 2019 | Новости | 0 comments

У вівторок, 15 січня, згідно попереднього розкладу засідань Верховної Ради України, депутати планують розглянути проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів, реєстр. №8467, ініційований народними депутатами України Олегом Ляшком, Олегом Березюком, Максимом Бурбаком та ін.

Законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальності за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів (стаття 321-1 Кримінального кодексу України).

Зокрема, за вказані дії пропонується карати позбавленням волі на строк від 5 до 8 років (чинна редакція – від 3 до 5 років). За ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, або якщо вони спричинили тривалий розлад здоров’я особи, а так само за виробництво фальсифікованих лікарських засобів депутати пропонують карати позбавленням волі на строк від 8 до 10 років (чинна редакція – від 5 до 8) з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна.

За дії, передбачені частинами першою або другою статті 321-1, якщо вони спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах законопроект передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна (чинна редакція – від 8 до 10 років).

Юридична фірма “InTrust”