Our Blog

События

Підвищення акцизів, мільйонні штрафи та посилення кримінальної відповідальності

by | Jan 8, 2019 | Новости | 0 comments

1 січня 2019 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України та 19 інших законодавчих актів.

Законом передбачається збільшення (з 1 липня 2019 року) ставок акцизного податку на тютюнові вироби на 9 відсотків, підвищення з 1 січня 2019 року ставки екологічного податку за викиди двоокису вуглецю стаціонарними джерелами з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну, збільшення ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 відсоткових пункти та для залізної руди – на 0,8 відсоткових пункти; збільшення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50 відсотків.

Також, Законом запроваджується ліцензування діяльності усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним; та вводиться контроль обліку фактичного руху палива в розрізі місць зберігання (до набуття Законом чинності – здійснювався в розрізі суб’єктів господарювання).

За виробництво пального без наявності ліцензії Законом передбачений штраф у розмірі 1 млн. гривень. Аналогічний розмір штрафу встановлюється за відсутність з вини платника податку реєстрації акцизних складів у системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового платником податку – розпорядником акцизного складу, а за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, передбачено накладення штрафу в розмірі 2 млн. гривень.

За оптову торгівлю пальним або зберігання пального без наявності ліцензії штраф складатиме – 500 тис. грн, а за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії – 250 тис. грн. Зазначені норми, якими запроваджені нові штрафні санкції, будуть застосовуються з 1 жовтня 2019 року.

Також, ввезення на митну територію України товарів, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 100 євро, для одного одержувача – фізичної особи, в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях або в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, оподатковуватиметься податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України.

Для застосування вказаної норми встановлюється перехідний період з 1 січня 2019 року по 30 червня 2019 року, протягом якого, у першому півріччі 2019 року податком на додану вартість будуть оподатковуватись товари, сумарна фактурна вартість яких перевищуватиме еквівалент 150 євро.

Крім того, Законом визнаються податковими агентами оператори поштового зв’язку, експрес-перевізники, які здійснюватимуть нарахування та сплату податкових зобов’язань з податку на додану вартість до бюджету у разі ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі.


Звернувшись до фахівців компанії InTrustLawFirm, Ви отримаєте кваліфіковану допомогу з таких питань:

— оптимізація оподаткування, зменшення фінансового навантаження;
— отримання висновку з попереднього податкового аудиту;
— мінімізація податкових ризиків при укладанні господарських договорів;
— захист бізнесу від тиску з боку контролюючих органів;
— консультація, як поводитись, якщо до Вас прийшли з перевіркою податківці або інші контролюючі органи;
— отримання юридичного супроводу перевірок;
— попередження про зміни в податковому та митному законодавств та ін.