Our Blog

Публикации

Антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів торгів

by | Jul 6, 2016 | Публикации | 0 comments

KulikovskiyАктивність Антимонопольного комітету України щодо притягнення до відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів торгів

Відповідно до звіту Антимонопольного комітету України (далі – АМКУ) за 2012 рік, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 12.03.2013 № 175­р, протягом минулого року на порушників законодавства про захист економічної конкуренції було накладено штрафи в загальному розмірі понад 814,7 млн грн, що більше ніж у вісімнадцять разів перевищує показник 2011 року.

Із загального розміру штрафних санкцій 2012 року більш ніж 441,3 млн грн накладено за порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання, понад 339,3 млн грн – за порушення у вигляді зловживань монопольним (домінуючим) становищем, майже 22 млн грн – за порушення у вигляді недобросовісної конкуренції та понад 12,1 млн грн – за порушення інших видів.

Сума штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій суб’єктів господарювання в 2012 році у 25 разів перевищує суму штрафів, накладених у 2011 році (17,5 млн грн).

Серед антиконкурентних узгоджених дій найбільшу частину становили порушення у вигляді дій, які стосувалися спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів. Частка цих порушень від загальної кількості антиконкурентних узгоджених дій становить 93 відсотки.

Законодавець не поспішає вносити зміни навіть до правових норм, які є «хлібними» для бюджету

Варто звернути увагу на те, що порушення передбачене п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону «Про захист економічної конкуренції» (далі – Закону № 2210­III) звучить як антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів. Але вважаємо зазначення вибіркового переліку процедур закупівель або застосування однорідних на певному етапі розвитку законодавства понять при визначенні цього виду порушень – недоцільним.