66268040_425054104755914_4633333473937981440_n

Верховний Суд: без факту порушення ПДР поліцейський не має права вимагати у водія посвідчення та техпаспорт

 

Судова практика

Верховний Суд, розглянувши у касаційній інстанції адміністративну справу №686/11314/17, підтвердив позицію апеляційної інстанції, залишивши без змін постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду за позовом ОСОБА_2 до Управління патрульної поліції у м. Хмельницькому про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення.

Як зазначається у Рішенні, Судом апеляційної інстанції встановлено, що працівник поліції з метою проведення профілактичної бесіди та роз’яснення водієві про порушення останнім ПДР України підійшов до водія та представився. При цьому зазначив, що оскільки позивач порушив ПДР України то поліцейський відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 32 Закону України «Про національну поліцію» та п. 2.4 ПДР України мав підставу вимагати у водія пред’явити документи передбачені п. 2.1 ПДР України.

Водночас, судом попередньої інстанції встановлено, що відносно позивача не виносилась постанова про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення ПДР України, зокрема порушення п. 9.8 «б» ПДР України, яке пред’являлось позивачу перед прийняттям оскаржуваної постанови.

Відповідачем належним чином не задокументовано та не доведено належними і допустимими доказами факту порушення позивачем ПДР України.

Враховуючи наведене, висновки апеляційного суду про неправомірність вимоги посадової особи відповідача до позивача про пред’явлення документів в т.ч. реєстраційного документу на транспортний засіб є обґрунтованими.

Суд апеляційної інстанції правильно зазначив про відсутність належних та допустимих доказів вчинення позивачем адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 126 КУпАП.

Таким чином, Суд погодився з висновками суду апеляційної інстанції щодо наявності підстав для скасування постанови серії АР № 418641 від 07 червня 2017 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2.

З повним текстом Рішення Верховного Суду можна ознайомитися тут: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80481815

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *